כתבו לנו לעזרה: Tours@GoNY.co.il

↓ טופס הרשמה למטה ↓

HARLEM סיור הארלם בניו יורק בעברית
סיור הארלם מכניס אותנו לשכונה שעד לפני שנים לא רבות הייתה מזוהה עם התדמית המסוכנת של ניו יורק – כנופיות רחוב, המאפייה האיטלקית, קהילה אפרו אמריקאית מתבדלת ועוני קיצוני. הארלם העכשווית עוברת תהליך מואץ של שינוי תרבותי, דמוגרפי וכלכלי ולאחר עליות ומורדות לאורך ההיסטוריה הארוכה של השכונה, הארלם משגשגת עם פריחה מחודשת של מועדוני ג’אז, תיאטרון, מסעדות אטרקטיביות, גלריות ומוזיאונים. השכונה מקיימת בתוכה מארג מרתק של תרבות אפריקאית, לטינית, אפרו-אמריקנית ולבנה שמהוות מיקרוקוסמוס לחברה האמריקאית שצמחה ממהגרים, מנודים, עבדים, מחפשי זהב הרפתקניים, חלוצים ואנשי חזון.
אנו מציעים שלושה סיורי סוף שבוע שבכולם העוגן הוא הארלם האפרו-אמריקאית
הסיורים מתובלים בשלושה תבלינים שונים: מוסיקת גוספל כנסייתית בימי ראשון בבוקר, מועדון ג’אז בימי ראשון אחר הצהריים, וסלסה לטינית בסיורי יום שבת להארלם הספרדית

יום ראשון בבוקר: הגוספל (שירה כנסייתית) וסיפורה של הארלם האפרו-אמריקאית
הסיור מתחיל במרכז הארלם, ניכנס לאחת הכנסיות הידועות במוסיקת גוספל סוחפת ובהכנסת האורחים שלה.
נתחקה אחר המורשת היהודית המפוארת של השכונה דרך בתי כנסת מפוארים שנעזבו והפכו לכנסיות ולבתי יוקרה פרטיים, נשוטט בשוק אפריקאי אותנטי המשמר את הזיקה ליבשת המולדת – אפריקה, ונספר את סיפורו של מסגד מיוחד בהארלם – סיפור של חיפוש זהות וטראומה מקומית. נהלך ברחובות ונתעכב ליד קירות גרפיטי, ארכיטקטורה של בתים עתיקים, חלקם מהמפוארים ביותר בכל ניו יורק, נחצה פארק שכונתי המספר סיפורים מרתקים על השכונה. הפארק שהיה מוקד פשיעה עדיין נסגר בלילות למנוע את חזרת הפשע. משם נמשיך לתיאטרון אפולו המיתולוגי, שהזניק אגדות מוזיקה כמו בילי הולידיי, ארתה פרנקלין, חמישיית ג’קסון, סטיבי וונדר ורבים אחרים. המבנה שימר את מראהו מימי הזוהר של הרנסאנס של הארלם ושדרת הכוכבים בו היא אבן דרך בתולדות המוסיקה האמריקאית. נבין את סיפורה של השכונה דרך סיפורו של מוזיאון חשוב ביותר של אמנות שחורה העומד בפני סגירה והריסה לצורך בנייה מחדש. נציץ למסעדה שנותרה מהימים האפלים של השכונה אשר שימרה את המראה האותנטי שלה ונסיים בשעת צהריים מוקדמת בפתחה של מסעדה טרנדית שאסור להחמיץ, המציעה תפריט של ‘מזון נשמה’ – המסעדה היא יעד עליה לרגל לחובבי קולינריה ותרבות מכל העולם, בה תוכלו לשבת לסעוד באופן עצמאי (מומלץ להזמין מקום מראש. נוכל לספק המלצות לאחר ההרשמה)

יום ראשון (אחר הצהריים): ‘כל הג’אז הזה…’
סיפורה של הארלם האפרו-אמריקאית וחווית מוסיקת ג’אז קאריבית
הסיור מתחיל במרכז הארלם, נתחקה אחר המורשת היהודית המפוארת של השכונה דרך בתי כנסת מפוארים שנעזבו והפכו לכנסיות ולבתי יוקרה פרטיים, נשוטט בשוק אפריקאי אותנטי המשמר את הזיקה ליבשת המולדת – אפריקה ונספר את סיפורו של מסגד מיוחד בהארלם – סיפור של חיפוש זהות וטראומה מקומית. נהלך ברחובות ונתעכב ליד קירות גרפיטי, ארכיטקטורה של בתים עתיקים, חלקם מהמפוארים ביותר בכל ניו יורק, נחצה פארק שכונתי המספר סיפורים מרתקים על השכונה. הפארק שהיה מוקד פשיעה עדיין נסגר בלילות למנוע את חזרת הפשע. משם נמשיך לתיאטרון אפולו המיתולוגי, שהזניק אגדות מוזיקה כמו בילי הולידיי, ארתה פרנקלין, חמישיית ג’קסון, סטיבי וונדר ורבים אחרים. המבנה שימר את מראהו מימי הזוהר של הרנסאנס של הארלם ושדרת הכוכבים בו היא אבן דרך בתולדות המוסיקה האמריקאית. נבין את סיפורה של השכונה דרך סיפורו של מוזיאון חשוב ביותר של אמנות שחורה העומד בפני סגירה והריסה לצורך בנייה מחדש. נציץ למסעדה שנותרה מהימים האפלים של השכונה אשר שימרה את המראה האותנטי שלה ונסיים בשעת צהריים מוקדמת בפתחה של מסעדה טרנדית שאסור להחמיץ, המציעה תפריט של ‘מזון נשמה’. ניכנס לאולם הכניסה של תיאטרון אפולו המיתולוגי, שהזניק אגדות מוזיקה כמו בילי הולידיי, ארתה פרנקלין, חמישיית ג’קסון, סטיבי וונדר ורבים אחרים. המבנה שימר את מראהו משנות ה- 20 ושדרת הכוכבים בו היא אבן דרך בתולדות המוסיקה האמריקאית.
נסיים במועדון ג’אז בסגנון קאריבי, בו תוכלו להזמין אוכל ושתייה באופן עצמאי לצלילי מוסיקת ג’אז ובלוז חיה באווירת מועדוני הג’אז שפרחו בהארלם בין שתי מלחמות העולם.

יום שבת: מהרנסאנס של הארלם האפרו אמריקאית להארלם הספרדית
* בתקופת הקיץ בלבד *

הסיור מתחיל במרכז הארלם, נתחקה אחר המורשת היהודית המפוארת של השכונה דרך בתי כנסת מפוארים שנעזבו והפכו לכנסיות ולבתי יוקרה פרטיים. נחפש סימנים לזיקה הקיימת עדיין לימי העבדות, נשוטט בשוק אפריקאי אותנטי המשמר את הזיקה ליבשת המולדת – אפריקה, ונספר את סיפורו של מסגד מיוחד בהארלם – סיפור של חיפוש זהות וטראומה מקומית.
נציץ למסעדה שנותרה מהימים האפלים של השכונה, וגם למסעדה טרנדית שאסור להחמיץ. נחצה פארק שכונתי המספר סיפורים מרתקים על השכונה. הפארק שהיה מוקד פשיעה, עדיין נסגר בלילות למנוע את חזרת הפשע. נגלה את עקבות ימי הזוהר של הארלם המשתקפת בארכיטקטורה של בתים עתיקים, מהמפוארים ביותר בכל ניו יורק, לפני שנחצה את השדרה החמישית להארלם הספרדית – שכונת אל-באריו האותנטית שעדיין אינה נמצאת על מפת התיירות. הארלם הספרדית תעביר אותנו למקצב לטיני: נתערבב עם אנשי השכונה בריקודי סלסה ומוסיקה משכרת (בעונת הקיץ בלבד) נשוטט ברחובות האותנטיים שהעוני עדיין בולט בהם והשפה הספרדית שולטת ונסיים בטעימה מאמנות הגרפיטי הייחודית להארלם העוסקת כולה בחינוך, זהות, הנצחה ומחאה.
נסיים במועדון ג’אז בסגנון קאריבי, בו תוכלו להזמין אוכל ושתייה באופן עצמאי לצלילי מוסיקת ג’אז ובלוז חיה באווירת מועדוני הג’אז שפרחו בהארלם בין שתי מלחמות העולם.
אדמיניסטרציה:
* העלות אינה כוללת ביטוח אישי – באחריות כל משתתף
* פרטי מפגש יינתנו לאחר ההרשמה
* משך הסיורים: סיורי הגוספל 4 וחצי שעות כולל גוספל, הסיורים ללא גוספל כשלוש וחצי שעות
* התכנית המוצעת נתונה לשינויים בהתאם למזג אוויר והתכנים הנגישים ביום הסיור
* עלות למשתתף בסיור קבוצתי עד 16 משתתפים:
$55 לאדם + אוכל, שתיה ותחבורה ציבורית
* עלות סיור פרטי רגלי: $300 עד 4 אנשים, כל משתתף נוסף $55 + עלויות כניסה למוזיאונים, אוכל, שתיה ותחבורה ציבורית

טופס הרשמה:

מספר משתתפים:


* ניתן לתאם סיורים פרטיים במועדים גמישים, למטה לוחות הזמנים של הסיורים הקבוצתיים *

הסיורים בהם תהיו מעוניינים:

>>> לפרטים
> ניתן לתאם סיורים פרטיים
> סיור קבוצתי יוצא בשבת, 19 בינואר 2019, בשעה 1

>>> לפרטים
ראשון 9:20

>>> לפרטים
שלישי 11:00 | שבת 13:00

>>> לפרטים
חמישי 10:00

>>> לפרטים

>>> לפרטים
שבת 10:00

>>> לפרטים
שני 10:00

>>> לפרטים
חמישי 16:00 | ראשון 10:00

>>> לפרטים
שלישי 10:00 | חמישי 10:00 | שישי 16:00


כתבו לנו לעזרה: Tours@GoNY.co.il