כתבו לנו לעזרה: Tour@GoNY.co.il

↓ טופס הרשמה למטה ↓

HARLEM סיור בהארלם בניו יורק בעברית
סיור בהארלם מכניס אותנו לשכונה שעד לפני שנים לא רבות הייתה מזוהה עם התדמית המסוכנת של ניו יורק – כנופיות רחוב, המאפייה האיטלקית, קהילה אפרו אמריקאית מתבדלת ועוני קיצוני. הארלם העכשווית עוברת תהליך מואץ של שינוי תרבותי, דמוגרפי וכלכלי ולאחר עליות ומורדות לאורך ההיסטוריה הארוכה של השכונה, הארלם משגשגת עם פריחה מחודשת של מועדוני ג’אז, תיאטרון, מסעדות אטרקטיביות, גלריות ומוזיאונים. השכונה מקיימת בתוכה מארג מרתק של תרבות אפריקאית, לטינית, אפרו-אמריקנית ולבנה שמהוות מיקרוקוסמוס לחברה האמריקאית שצמחה ממהגרים, מנודים, עבדים, מחפשי זהב הרפתקניים, חלוצים ואנשי חזון.
אנו מציעים שני סיורים שבשניהם העוגן הוא הארלם האפרו-אמריקאית
הסיורים מתובלים בשני תבלינים שונים: מוסיקת גוספל כנסייתית בימי ראשון בבוקר ומועדון ג’אז על פי ביקוש או בסיורים פרטיים
* אנא קראו את כל הפרטים למטה, שימו לב לקוד הלבוש בתחתית העמוד *

יום ראשון בבוקר: הגוספל (שירה כנסייתית) וסיפורה של הארלם האפרו-אמריקאית
הסיור מתחיל במרכז הארלם, ניכנס לאחת הכנסיות הידועות במוסיקת גוספל סוחפת ובהכנסת האורחים שלה.
נתחקה אחר המורשת היהודית המפוארת של השכונה דרך בתי כנסת מפוארים שנעזבו והפכו לכנסיות ולבתי יוקרה פרטיים, נשוטט בשוק אפריקאי אותנטי המשמר את הזיקה ליבשת המולדת – אפריקה, ונספר את סיפורו של מסגד מיוחד בהארלם – סיפור של חיפוש זהות וטראומה מקומית. נהלך ברחובות ונתעכב ליד קירות גרפיטי, ארכיטקטורה של בתים עתיקים, חלקם מהמפוארים ביותר בכל ניו יורק, נחצה פארק שכונתי המספר סיפורים מרתקים על השכונה. הפארק שהיה מוקד פשיעה עדיין נסגר בלילות למנוע את חזרת הפשע. משם נמשיך לתיאטרון אפולו המיתולוגי, שהזניק אגדות מוזיקה כמו בילי הולידיי, ארתה פרנקלין, חמישיית ג’קסון, סטיבי וונדר ורבים אחרים. המבנה שימר את מראהו מימי הזוהר של הרנסאנס של הארלם ושדרת הכוכבים בו היא אבן דרך בתולדות המוסיקה האמריקאית. נבין את סיפורה של השכונה דרך סיפורו של מוזיאון חשוב ביותר של אמנות שחורה העומד בפני סגירה והריסה לצורך בנייה מחדש. נציץ למסעדה שנותרה מהימים האפלים של השכונה אשר שימרה את המראה האותנטי שלה ונסיים בשעת צהריים מוקדמת בפתחה של מסעדה טרנדית שאסור להחמיץ, המציעה תפריט של ‘מזון נשמה’ – המסעדה היא יעד עליה לרגל לחובבי קולינריה ותרבות מכל העולם, בה תוכלו לשבת לסעוד באופן עצמאי (מומלץ להזמין מקום מראש. נוכל לספק המלצות לאחר ההרשמה)
* מקומות הישיבה עבור המבקרים בהופעת הגוספל הם למעלה ולא עם ה”מקומיים” למטה. נא קראו את כל הפרטים בתחתית העמוד ושימו לב לקוד הלבוש *

‘כל הג’אז הזה…’ סיורי אחר הצהריים
סיפורה של הארלם האפרו-אמריקאית וחווית מוסיקת ג’אז קאריבית
הסיור מתחיל במרכז הארלם, נתחקה אחר המורשת היהודית המפוארת של השכונה דרך בתי כנסת מפוארים שנעזבו והפכו לכנסיות ולבתי יוקרה פרטיים, נשוטט בשוק אפריקאי אותנטי המשמר את הזיקה ליבשת המולדת – אפריקה ונספר את סיפורו של מסגד מיוחד בהארלם – סיפור של חיפוש זהות וטראומה מקומית. נהלך ברחובות ונתעכב ליד קירות גרפיטי, ארכיטקטורה של בתים עתיקים, חלקם מהמפוארים ביותר בכל ניו יורק, נחצה פארק שכונתי המספר סיפורים מרתקים על השכונה. הפארק שהיה מוקד פשיעה עדיין נסגר בלילות למנוע את חזרת הפשע. משם נמשיך לתיאטרון אפולו המיתולוגי, שהזניק אגדות מוזיקה כמו בילי הולידיי, ארתה פרנקלין, חמישיית ג’קסון, סטיבי וונדר ורבים אחרים. המבנה שימר את מראהו מימי הזוהר של הרנסאנס של הארלם ושדרת הכוכבים בו היא אבן דרך בתולדות המוסיקה האמריקאית. נבין את סיפורה של השכונה דרך סיפורו של מוזיאון חשוב ביותר של אמנות שחורה העומד בפני סגירה והריסה לצורך בנייה מחדש. נציץ למסעדה שנותרה מהימים האפלים של השכונה אשר שימרה את המראה האותנטי שלה ונסיים בשעת צהריים מוקדמת בפתחה של מסעדה טרנדית שאסור להחמיץ, המציעה תפריט של ‘מזון נשמה’. ניכנס לאולם הכניסה של תיאטרון אפולו המיתולוגי, שהזניק אגדות מוזיקה כמו בילי הולידיי, ארתה פרנקלין, חמישיית ג’קסון, סטיבי וונדר ורבים אחרים. המבנה שימר את מראהו משנות ה- 20 ושדרת הכוכבים בו היא אבן דרך בתולדות המוסיקה האמריקאית.
נסיים במועדון ג’אז בסגנון קאריבי, בו תוכלו להזמין אוכל ושתייה באופן עצמאי לצלילי מוסיקת ג’אז ובלוז חיה באווירת מועדוני הג’אז שפרחו בהארלם בין שתי מלחמות העולם.
אדמיניסטרציה:
* הנחות:
10% הנחה על סיורים שני ושלישי מבין הארלם, גרפיטי וויליאמסבורג
$5 הנחה על סיור שני מבין צ’לסי וסוהו
* העלות אינה כוללת ביטוח אישי – באחריות כל משתתף
* פרטי מפגש יינתנו לאחר ההרשמה
* משך הסיורים: סיורי הגוספל אורכים כארבע-ארבע וחצי שעות כולל גוספל, הסיורים ללא גוספל כשלוש וחצי שעות
* התכנית המוצעת נתונה לשינויים בהתאם למזג אוויר והתכנים הנגישים ביום הסיור
* עלות למשתתף/ת בסיור קבוצתי עד 18 משתתפים:
$55 לאדם
* עלות סיור פרטי רגלי:
$350 עד 4 אנשים, כל משתתף/ת נוספים $55
* ניתן לקיים את הסיור ברכב בתשלום נוסף

ליצירת קשר בווטסאפ לחצו כאן


טופס הרשמה:

מספר משתתפים:


* ניתן לתאם סיורים פרטיים במועדים גמישים, למטה לוחות הזמנים של הסיורים הקבוצתיים *

הסיורים בהם תהיו מעוניינים:

>>> לפרטים
שלישי 10:30

>>> לפרטים
זמנים משתנים. ראו בפרטי הסיור

>>> לפרטים
ראשון (גוספל) 10:15 | רביעי (ג'אז) 15:00

>>> לפרטים
שלישי 11:00 | שבת 13:00

>>> לפרטים
רביעי 10:30 | חמישי 15:00 | שישי 10:30

>>> לפרטים
חמישי 10:30

>>> לפרטים
שבת 10:30

>>> לפרטים
שני 10:00

>>> לפרטים
חמישי 16:00 | ראשון 10:00

>>> לפרטים
שלישי 10:00 | חמישי 10:00 | שישי 16:00


כתבו לנו לעזרה: Tour@GoNY.co.il

שימו לב, הגוספל הוא טקס חגיגי ודתי
* חשוב להקפיד על קוד לבוש צנוע –
נשים: אסור מכנסי טייץ או כתפיים חשופות, לימי הקיץ החמים כשלבושים קליל, מומלץ לשים בתיק ז׳אקט קל ללבוש מעל.
גברים: אסור מכנסיים קצרות ו/או כפכפי חוף
* לא מכניסים עם תיקי גב
* אסור לצלם בתוך הכנסיה