סיור חורף ב- Met Breuer, Metropolitan מוזיאונים:
ימי סיור אפשריים כל ימי השבוע בין 10:00-17:00
יום סיור זה יתמקד במוזיאון ה- Met Breuer, שלוחה של מוזיאון המטרופוליטן לאמנות עכשווית, ובמוזיאון ה- Metropolitan, הנמצאים במייל המוזיאונים של האפר איסט סייד.
מוזיאון המט ברואר שוכן במבנה שהיה משכנו של מוזיאון ה- Whitney בעבר ונחשב לפנינה ארכיטקטונית.
במוזיאון ה- Met Breuer נבקר בשתי תערוכות העוסקות בתרבות מיעוטים ומחפשות את היופי בתוך קשיי הקליטה של המהגר בן המיעוטים בתוך תרבות דומיננטית שמכילה אותו. האחת היא תערוכתו החשובה והמקיפה של Kerry James Marshall, אמן אפרו אמריקני שהעלה את האמנות השחורה על מפת מסורת האמנות האמריקנית. התערוכה נוגעת בנושאים עכשווים של זהות וייצוג בתרבות האפרו-אמריקנית. תערוכת חובה למי שרוצים להבין את הדינמיקה והמרקם של עולם האמנות העכשווי.
במסגרת התערוכה מוצגות גם יצירות מופת מאוסף המטרופוליטן שנמצאות בדיאלוג עם האמן וזאת הזדמנות חד-פעמית לראות אותן ממרחק נגיעה.
התערוכה השנייה במוזיאון – תערוכתו של Max Beckmann, אמן יהודי גרמני נחשב ערב מלחמת העולם השנייה. אמנותו הוחרמה על ידי הנאצים, נאספה מכל המוזיאונים והאוספים ורובה הושמד.
Max Beckmann שמצא בית חדש בניו יורק, חזר לצייר והתערוכה מותחת ציר מרתק בין ה’אחר’ בתוך החברה האמריקאית (Marshal) לבין המהגר ניצול השואה שמצא בניו יורק מקלט ובית חדש.
בתום הסיור במוזיאון נעשה הפוגה בבית הקפה \ מסעדה המדובר Estela Breuer של מסעדן הצמרת תומאס קארטר והשף איגנאסיו מאתוס, ונלבן בשיחה את שתי התערוכות שראינו.
עטופים ומוגנים כהלכה מהקור הניו יורקרי נצא להליכה קצרה אל מוזיאון ה- Metropolitan, מהגדולים והחשובים בעולם. נכנס לתערוכת הצילום The Poetic Of Place הנפתחת בימים אלה. התערוכה היא הצלע השלישית של נושא הסיור ובוחנת גם היא את המושגים ‘בית’ ותבנית ‘נוף מולדת’ דרך עדשת מצלמתם של טובי הצלמים באירופה וארה”ב ב- 50 השנים האחרונות. התערוכה מציגה אסתטיקות שונות ואופני התבוננות צילומית המשקפים את הפנים השונות של התרבות, הבית והמרחב.
עלות קבוצתית: $50 למשתתף/פת לשעתיים וחצי-שלוש
עלות פרטית: $250 לשעתיים וחצי עד 6 אנשים
לפרטים נוספים והרשמה כתבו לנו: contact@gony.co.il