להרשמה כתבו לנו: Tours@GoNY.co.il

סיור בעברית לעמק ההדסון ומרכז האמנות דיא
היעדים: מרכז האמנות DIA CENTER ועמק נהר ההדסון
משך הסיור: 8-7 שעות מאיסוף עד חזרה
שעת איסוף: 8 בבוקר
מצוקי הפאליסדס
סיור לאורך חלקו הדרומי של נהר ההדסון, הזורם לאורך 504 ק”מ אל הים ומקורו בהרי האדירונדקס. נעצור לתצפית בפליסיידס, מצוקים תלולים ומרשימים המיתמרים מעל צידו המערבי של נהר ההדסון הדרומי. המצוקים נמתחים לאורך 32 ק“מ ונישאים עד 168 מטרים לגובה, כמעט אנכית לקרקע.
נצא להליכה קצרה ונוחה ביער הטבעי לאורך המצוק ונספוג את הטבע במלוא חושניותו. לצפרים ואוהבי טבע – גובהו של המצוק, הסלע והצמחיה הם נקודת תצפית מדהימה על עופות טרף במרחק יד מאיתנו.
הדרך לאורך הנהר עוברת באתרים בעלי חשיבות היסטורית, נקודות תצפית מרהיבות על נופיו של עמק ההדסון ועיירות ציוריות עם טעם של פעם. בדרכנו נעצור בנקודה אסטרטגית מעל נהר ההדסון, תצפית מרהיבה ואתר היסטורי בו התרחשו כמה קרבות מכוננים במלחמת העצמאות של האומה האמריקאית הצעירה. נתרשם מעוצמתו של נהר ההדסון ונבין איך הפך למקור השראה לאמנות ב- 400 השנים שחלפו מאז גילויו.
לאורך נהר ההדסון התפתחה תנועה אמנותית – אסכולת ההדסון. את התנועה הובילה במאה ה- 19 ,קבוצת ציירים נטורליסטים והבסיס המשותף להם היה ההתפעמות מהנוף ואמונה באל, שנופי העמק והנהר הם ביטוי לנשגבות בריאתו. כמה מוטיבים מההוויה האמריקאית של זמנם מוצאים את ביטויים בעבודותיהם, כמו ההתיישבות וכיבוש מרחבי הטבע והחיפוש אחר קיום הדדי ושיווי משקל בין הטבע לאדם.
Beacon
DIA ממוקמת בעיירה הציורית BEACON ,כשעה וחצי מצפון לניו יורק. בעיירה שנוסדה במאה ה- 17 שלל גלריות, בתי קפה וחנויות בוטיק. הליכה ברחובותיה וישיבה לקפה וארוחה קלה באחד מבתי הקפה הפזורים בכל מקום היא חוויה מענגת במיוחד.
Dia Center
CENTER DIA הוא אחד המרכזים החשובים ביותר לאמנות מושגית של שנות ה- 70 ,אמנות אדמה ואמנות עכשווית. DIA היא תופעה חלוצית של הסבת חללים מסחריים ומפעלים לחללי אמנות. קרן דיא רכשה את המבנה שבעבר שימש את חברת ניביסקו להדפסה על קופסאות קרטון והקימה בו את משכן הקבע לאוסף הקרן. כל חלל במוזיאון תוכנן עבור עבודה ספציפית לתצוגת קבע – תופעה ארכיטקטונית ייחודית המביאה את תפישת החלל, האור והפרספקטיבה של המתבונן ביצירות האמנות לשלמות נדירה. בין האמנים במוזיאון דן פלאווין, ריצ’ארד סרה, אנדי וורהול ואמנים מובילים נוספים מהחשובים ביותר משנות ה- 60 ועד ימינו. במוזיאון גם תערוכות מתחלפות ותהיה לנו הזדמנות לחוות את השילוב בין אמנות אייקונית מהעשורים האחרונים של המאה ה- 20 ואמנות עכשווית המוצגת במוזיאון. במהלך הביקור בדיא תהיה לנו הזדמנות לתרגם את חווית האמנות שלנו לצילום המבטא את תפישתנו ביחס לאמנות, האור והמרחב.
Bannerman’s Castle
בתיאום עם המסיירים והזמנה מראש (כפוף לזמינות המקום בסיורים), ניתן לשריין ביקור בטירה סקוטית קדומה, ציורית וקסומה, אליה מגיעים בשיט מביקון.
• הסיור לטירה מוסיף כ 2.5 שעות ליום הסיור
• תוספת עלות הסיור לטירה והשייט לאי $35 לאדם וזה כולל גם את הדרכת המדריך המקומי לקטע זה של הסיור
• הסיורים מתקיימים בימים שבת וראשון בלבד והספינה יוצאת מהמעגן בשעה 12:30
• הסיורים נועדו לעד 4 משתתפים באופן פרטי או סמי-פרטי בלבד בעלות כוללת של $600 לפני תוספות סירה ושייט אם מעוניינים
נקודת איסוף – בתיאום מראש (ממנהטן)
נקודת סיום – בתיאום מראש (למנהטן)
** הזכות לשינויים שמורה **

להרשמה כתבו לנו: Tours@GoNY.co.il