מוזיאון הזיכרון 911 נקרא 911 Memorial Museum, משתרע על פני שטח של מעל 10,000 מטר מרובע מתחת לאדמה, בלבו של אתר מרכז הסחר העולמי, ובו תערוכת זיכרון מאוד מעניינת ובאופן מסויים לא מזעזעת אלא מאוד אופטימית ומעשירה. באיזור הכניסה של התערוכה ההיסטורית מוצגים אירועי יום ה- 11 בספטמבר 2001, ובהמשך תערוכות אשר ממחישות את סיפור 9/11, בהן רכבי הצלה שרופים, קירות בטון ששרדו את המתקפה, גלריה שבה דיוקונותיהם של כמעט 3,000 הקורבנות על כל ארבעת הקירות.
>>>לחצו כאן לרכישת כניסה לתצפית כחלק מכרטיסיית הנחות על אטרקציות

הכניסה בתשלום ועליכם להזמין כרטיסים לשעה קבועה מראש על מנת להיכנס.
Ground Zero – גראונד זירו הוא האתר שבו עמדו מגדלי התאומים, שהופלו על ידי טרוריסטים ב- 11 לספטמבר, 2001. מבקרים רבים מגיעים למקום על מנת לתת כבוד לקרוב ל- 3000 הקורבנות שאיבדו את חייהם במתקפות על מגדלי התאומים ב- 26 בפברואר, 1993, ולקורבנות שאיבדו את חייהם במתקפות של ה- 11 בספטמבר, 2001 על מגדלי התאומים, הפנטגון, ובמטוס שהיה כנראה בדרך להתנגשות, שסוכלה, בבית הלבן שבוושינגטון.
ב- 12 בספטמבר, 2011, נפתח אתר הזכרון לקורבנות, הנקרא "ניין אילוון ממוריאל" (The 9/11 Memorial).
החלק החיצוני של אתר ההנצחה, הנקרא "נשיונל ספטמבר אילוון ממוריאל" (National September 11 Memorial), משתרע על חצי משטח הקומפלקס שעליו עמדו הבניינים שהופלו ב- 11 בספטמבר 2001. במקום ספסלים, עצים, ביניהם העץ היחיד ששרד את המתקפה חי וקיים, ושתי בריכות עם מפלים ענקיים, שעומדות במקומות שבהם עמדו בנייני התאומים שהופלו. שמות הנספים חקוקים על מעקות הברונזה שמקיפים את הבריכות.
כתובת המוזיאון:

180 Greenwich St, New York, NY

לחצו כאן להוראות הגעה על מפת גוגל

האיזור כולו משגשג ומתפתח. נפתחו בסביבה חנויות רבות, מסעדות טובות, לצידו של המוזיאון נפתחה נקודת תצפית מדהימה ומודרנית, One World Observatory, שני קניונים גדולים ומדהימים בפני עצמם עם אפשרויות שופינג ואוכל, והאיזור כולו עבר שיפוץ גדול וכיף להסתובב בו. למעוניינים בסיור בעברית באיזור 911, גשר ברוקלין, שכונת דאמבו בברוקלין והסביבה, תוכלו לראות פרטים ולהרשם דרך לינק זה