מוזיאון הילדים של מנהטן הנקרא Children's Museum of Manhattan, ובקצרה CMOM, מותאם לפעילות חוויתית עבור גילאים שונים.
בניין המוזיאון בן 4 קומות, יש איזורים המיועדים לקטנטנים ואחרים לגדולים יותר. במוזיאון הפעלות יותר מאשר תערוכות. ישנן כאלו משתנות, קבועות, קומה שלמה עם מתקנים והפעלות המלמדות על גוף האדם – הלשון היא מגלשה שיוצאת מתוך פה גדול והילדים מתרוצצים במחילות של מערכת העיכול. הילדים לומדים באופן כייפי ומעניין איזה סוגי מזון ופעילויות ספורטיביות מועילות לגוף האדם ואילו פחות. בקומה אחרת ניתן לבקר בבית של דורה, ולשחק בג'ונגל עם החיות. ובאיזור אחר אפשר לנסוע בכבאית ואולי לעשות קניות בחנות הירקות.
מתקיימות פעילויות שונות לאורך היום הכוללות סדנאות לציור, צביעה על קירות, קרמיקה והפעלות עם שירים וריקודים. לכן כדאי לדאוג שהילדים יגיעו עם בגדים נוחים למשחק ובנוסף להביא בגדים להחלפה.
חדרי השירותים (גם אלו של הבנים) מצוידים במתקני החתלה. והמקום מותאם לנכים ולכסאות גלגלים.
הנהלת המוזיאון לא מאפשרת לאכול בשטח המוזיאון וניתן לצאת לאכול במגוון המסעדות שבחוץ ולחזור בחזרה לכייף.
יש לאכסן טיולונים ועגלות תינוק ליד דלפק הקבלה בכניסה ולא ניתן להסתובב עם עגלה במוזיאון. עדיף לא להגיע עם עגלות מכיוון שלעיתים התור בכניסה ללקיחת העגלה או להחזרתה מאד ארוך.
בימי שני המוזיאון סגור לבתי ספר, אלא אם כן יש חג ובתי הספר סגורים. כמו כן המוזיאון סגור בחג Thanksgiving, שנחגג בכל שנה ביום חמישי הרביעי בחודש נובמבר, ובכריסטמס, שנחגג ב- 25 לדצמבר, וביום השנה החדשה, שנחגג ב- 1 בינואר.
מוזיאון הילדים של מנהטן נמצא באפר ווסט, כתובת:

212 W 83rd St, New York, NY

לחצו כאן להוראות הגעה על מפת גוגל