המוזיאון, הנקרא בקצרה CMOM, מותאם לפעילות חוויתית של כל הגילאים, ממוקם בבניין בן 4 קומות, יש איזורים המיועדים לקטנטנים ואחרים לגדולים יותר. קומה שלמה עם מתקנים והפעלות המלמדות על גוף האדם. הלשון היא מגלשה שיוצאת מתוך פה גדול והילדים מתרוצצים במחילות של מערכת העיכול. הילדים לומדים באופן כייפי ומעניין איזה סוגי מזון ופעילויות ספורטיביות מועילות לגוף האדם ואילו פחות. בקומה אחרת ניתן לבקר בבית של דורה, ולשחק בג’ונגל עם החיות. ובאיזור אחר אפשר לנסוע בכבאית ואולי לעשות קניות בחנות הירקות.
ישנן פעילויות שונות לאורך היום הכוללות סדנאות לציור, צביעה על קירות, קרמיקה והפעלות עם שירים וריקודים. לכן כדאי לדאוג שהילדים יגיעו עם בגדים נוחים למשחק ובנוסף להביא בגדים להחלפה.
חדרי השירותים (גם אלו של הבנים!) מצוידים במתקני החתלה. והמקום מותאם לנכים ולכסאות גלגלים.
הנהלת המוזיאון לא מאפשרת לאכול בשטח המוזיאון וניתן לצאת לאכול במגוון המסעדות שבחוץ ולחזור בחזרה לכייף.
טיולונים ועגלות תינוק מאופסנים ליד דלפק הקבלה בכניסה ולא ניתן להסתובב עם עגלה במוזיאון. עדיף לא להגיע עם עגלות מכיוון שלעיתים התור בכניסה ללקיחת העגלה או להחזרתה מאד ארוך.
בימי שני המוזיאון סגור לבתי ספר, אלא אם כן יש חג ובתי הספר סגורים. כמו בן המוזיאון סגור בחג הנקרא “Thanksgiving”, שנחגג בכל שנה ביום חמישי הרביעי בחודש נובמבר, בכריסטמס, שנחגג ב- 25 לדצמבר, וביום השנה החדשה, שנחגג ב- 1 בינואר.