סאבווי (הרכבת התחתית) – אחד מסמלי הזיהוי של ניו יורק, ודרך התחבורה המהירה ביותר בדרך כלל, במיוחד אם אתם יורדים או עולים מרחקים גדולים של העיר, ובשעות העומס – בוקר וערב מוקדמים.

 • הרכבות השונות מסומנות באותיות ומספרים בצבעים שונים.
 • שימו לב שאתם מחכים לרכבת הנכונה – אפטאון או דאונטאון, שאתם בתחנת הרכבת אליה התכוונתם להגיע, ותמתינו מאחורי רצועת הביטחון הצהובה שעל הרצפה. כשהרכבת מגיעה – תבדקו שרשום על צדה את פרטי הרכבת שאותה אתם מתכוונים לקחת.
 • בארצות הברית נהוג להמתין בצד הפתח ולחכות שכל הנוסעים יצאו מהרכבת לפני שמתחילים לעלות עליה. אתם תראו שנוצר תור בצדי הדלתות. הצטרפו אליו, לא כדאי להדחף.
 • לפני כל עצירה יודיעו ברמקולים את שם התחנה הבאה, ובחלק מהרכבות המידע רשום על שלטים אלקטרונים.
 • לצפיה במפת סאבווי אונליין לחצו כאן. מפות הסאבווי מחולקות חינם בתאי השירות המאויישים שבחלק מתחנות הסאבווי, כמו כן בכל תחנה תלויות מפות, ובתוך הרכבות תלויות מפות. אם הגעתם לתחנה שיש בה תא מאוייש אתם יכולים לבקש עזרה והסברים מהעובד שבתוכו, והוא ייתן לכם הוראות מפורטות. ניתן לראות על מפת הסאבווי את כל הרכבות שעוברות בכל אחת מהתחנות, וניתן, בדרך כלל, לעבור בין הקווים השונים שעוצרים בתחנות הסאבווי השונות.
 • ניתן לרכוש נסיעה אחת, וניתן לרכוש כרטיסים ליותר. קיימים סוגים שונים של כרטיסי נסיעה:
 1. כרטיס שמחוייב כל נסיעה, וניתן למילוי חוזר. המחיר המינימלי הוא $10, ומקבלים 7% בונוס על המחיר שמשולם, אשר יכולים להצטבר למחיר נסיעה לאחר כמה פעמים שממלאים את הכרטיס.
 2. מחיר קבוע לנסיעות ללא הגבלה למשך זמן של שבוע או 30 ימים.
 • קיימות מספר אפשרויות לרכישת כרטיס סאבווי:
 1. מכונות אוטומטיות בתחנות הסאבווי, המקבלות כרטיסי אשראי והגדולות ביניהן גם מזומן.
 2. מעט אוטובוסים מוכרים כרטיסים.
 3. חנויות מקומיות – לחצו כאן על מנת לחפש חנות שמוכרת באיזורכם.
 4. בתאי השירות שבתחנות הסאבווי. שימו לב – הקניה בתאי השירות אפשרית במזומן בלבד, בשטרות של עד $20 לקנייה עד $30, שטרות של עד $50 לקנייה עד $70, ושטרות של עד $100 לקנייה גבוהה מ- $70.