אחד מסמלי הזיהוי, שתמיד רואים בסרטים על ניו יורק. השיטה מאוד פשוטה. לא צריך להתקשר להזמין מראש. פשוט מחכים על שפת המדרכה שתעבור מונית פנויה, מרימים את היד, והנהג עוצר.

  • במונית פנויה, המספר שבמרכז הגג שלה דולק, אבל משני צדיה, המילים "OFF DUTY" כבויות. כשכל המספרים כבויים יש כבר נוסע במונית, וכשכל האורות דולקים – הנהג לא במשמרת. יכול להיות שהוא יעצור לכם במצב זה, יברר לאן אתם צריכים להגיע, וייקח אתכם אם המקום בכיוון הנסיעה שלו.
  • לא נהוג לשבת מקדימה ליד הנהג, אלא אם כן הספסל האחורי מלא.
  • מותר למונית לקחת 4 נוסעים אלא אם כן יש אתכם ילדים מתחת לגיל 7, אשר להם מותר לשבת על מבוגר והם לא נכללים בספירה.
  • בשנים האחרונות הותקנו מסכים בחלק האחורי של המוניות. ניתן לראות עליהם את כיוון הנסיעה, את מזג האוויר, חדשות, ועוד. כמו כן ניתן לשלם דרכם בכרטיס אשראי.
  • נהוג לתת לנהג טיפ בנוסף למחיר הנסיעה. אם אתם משלמים עם כרטיס אשראי יש לכם אופציה של חישוב אוטומטי של הטיפ. אתם יכולים לבחור 15% או 20%, ויש לכם גם אופציה להכניס סכום אחר באופן ידני. נהוג לתת בסביבות ה- 15% על נסיעה קצרה ו- 20% על נסיעה ארוכה, ולקחת בחשבון את רמת השירות – עזרה עם מזוודות ועגלות ילדים, חביבות הנהג וכד'.
  • המונה במונית מתחיל מ- $2.5 ועולה ב- $0.40 כל 0.2 מייל בנסיעה של מעל 6 מייל לשעה, או כל דקה בעצירה או בנסיעה איטית מ- 6 מייל לשעה. לכל נסיעה מתווסף מס של $0.50. בימים שני עד שישי בין השעות 16:00-20:00 יש חיוב נוסף של $1, ובכל ימות השבוע בין השעות 20:00-6:00 קיים חיוב נוסף של $0.50 על נסיעת לילה. אם אתם יוצאים או נכנסים למנהטן, והנהג משלם "toll", שהוא אגרת מעבר, עליכם להחזיר לו את הסכום בסוף הנסיעה.

אסור לעשן במוניות, אם שכחתם משהו במונית אתם יכולים להתקשר למספר 311 לברר אם הוא נמצא, ותמיד כדאי לשים חגורת בטיחות…