מסלול בניו יורק – לואר איסט סייד הלואר איסט סייד היא אחת השכונות האהובות עליי בעיר. עדיין מרגישים בה את ניו יורק של פעם, בשילוב הרבה סטייל תואם שכונה. גרתי בה לתקופה קצרה לפני שנים רבות, מאז אני ממשיכה לעקוב אחרי התוספות והשינויים המדהימים שחלים בה, וכך נולד מסלול לואר איסט סייד. שכונת Lower East Side, או בקצרה LES, היא שכונת מגורים אותנטית שנמצאת בדאונטאון מנהטן, מתגוררים בה צעירים רבים, והוייב שלה בהתאם – העסקים נפתחים מאוחר – חנויות מגניבות, מועדונים, ברים ומסעדות רבות, הכל פתוח עד מאוחר, ומסתתרים בה "אוצרות חבויים", כלומר מסעדות וברים שלא הייתם מצפים למצוא על פי מראה המקום מבחוץ, או אפילו הכניסה. אז קחו איתכם כמה אנשים שכיף לכם לבלות איתם, ונצא לדרך >>>
התחילו את היום בארוחת בוקר או בראנץ' באחד המוסדות המיועדים לכך בשכונה – Jack's Wife Freda, Russ & Daughters Cafe, או Freemans (יש כמה סניפים בעיר, כולם מומלצים). אם לא אחד מאלו תוכלו להיכנס לבתי הקפה והמסעדות הרבים והטובים המפוזרים בשכונה.
המשיכו למוזיאון החדש, ומשם לסיבוב בגלריות הרבות בשכונה. כאן ראוי לציין שאנחנו מציעים סיורי אמנות ושכונה בעברית בלואר איסט סייד (סיור דאונטאון), במהלכם המדריכים לוקחים אתכם למוזיאון החדש, למספר גלריות נבחרות, ועוד, תוך כדי הסבר מעמיק על השכונה לפרטים והרשמה, ולאלו מכם שמעדיפים להסתובב בין הגלריות לבד לינק לרשימת הגלריות.
לאחר הסיבוב האמנותי והבנת השכונה, אם הצטרפתם להדרכה, הגיע הזמן לשופינג ולסיבוב בחנויות מיוחדות בלואר איסט סייד 🙂
ב- LES, שכונה מגניבה שתושביה והמבקרים בה מחפשים את המיוחד והסטייל, סצנת השופינג מדליקה ביותר – הכל בסגנון הלואר איסט סייד – חדש ליד ישן. בוטיקים לבגדים ונעליים, כמה המלצות: Tictail Market, MooShoes NYC, החנות Claw & Co לבגדים מגניבים בסגנון גרפיטי ופאנק (יש גם וינטאג' לצד החפצים החדשים), Frankie Shop לבגדי נשים יותר סופיסטיקייטד, ו- Grit N Glory, חנות בגדים בסגנון פאנק בשילוב עם סטודיו לקעקועים. חנויות וינטאג', כמה המלצות: Assembly New York, Racked, Pilgrim New York, ODD, Edith Machinist, Self Edge, The Rising States , חפצים לבית, כמה המלצות: החנות Coming Soon, שהיא גם גלריה, Goods for the Study, Canvas, וחנויות נוספות שמתמחות בתחומים שונים, למשל חנות המשקפיים Moscot על Orchard Street, שמלבד היותה אחת מחנויות המשקפיים היותר שוות בעיר, מידיי פעם מתקיימות בה הופעות מוזיקה חיות טובות. אתם יכולים פשוט להיכנס ולהקשיב. חנות מגניבה נוספת לבקר בה היא Bluestockings – חנות ספרים טובים, אשר בתוכה בית קפה, ומתקיימים בה גם מפגשים ספרותיים. זה הקטע של הלואר איסט סייד. כל השילובים אפשריים, וכמו שכתבתי למעלה – יש הרבה אוצרות חבויים.
רחובות מומלצים לסיבובי שופינג – Rivington, Ludlow ו- Orchard, וגם ברחובות סביב תוכלו למצוא כמה בוטיקים.
לשכונת הלואר איסט סייד היסטוריה ארוכה, הכוללת תקופה של שכונה יהודית. אם תסתכלו טוב סביב, או אם תצטרפו לסיור, המדריכים יצביעו עבורכם על בתי כנסת ישנים ומפוארים שהוסבו לבתי עסק כמו אולמות אירועים, מרכזים קהילתיים שונים, בתי מגורים, או עומדים נטושים על פיסות נדלן בעלות ערך רב. אחד מהם שופץ ב- 2007, משמש כיום גם כמוזיאון, ומאוד מומלץ לבקר בו – Museum at Eldridge.
מוזיאון נוסף שקשור במורשת היהודית בשכונה הוא Tenement Museum, מוזיאון שמוקדש כולו לשימור דירות וחנויות של מהגרים ממדינות שונות, ביניהן יהודים שהגיעו לארצות הברית לאחר השואה. התצוגה מאוד מעניינת, ולאלו מאיתנו שקשורים למקום בהיסטוריה משפחתית חוויית הביקור במקום מאוד מרגשת.
לפני ההופעה שאני ממליצה לראות בערב, לכו למסעדה טובה, כמה מסעדות מומלצות לצהריים או לערב:
Beauty & Essex (שהכניסה אליה היא דרך חנות תכשיטים לא ברורה לתוך מסעדה/לאונג' מגניב בן שתי קומות, אחד מאותם אוצרות נסתרים), La Contenta, Pig and Khao, Dirt Candy, Jajaja Plantas Mexicana (טבעוני ומתאים לכל הארוחות), Mission Chinese (זול וטעים), Blue Ribbon Beer Garden (מסעדה מגניבה), ולאחר הארוחה אתם יכולים לבחור ללכת לאחד התיאטראות:
The Slipper Room – בעיקר להופעות בורלסק, Abrons Arts Center – תיאטרון בעיקר לפואמה, Dixon Place – תיאטרון איכותי להופעות אוף-אוף ברודוויי איכותיות באווירה ביתית, ובקומה מעליו בר-לאונג' שאת המשקאות ממנו אפשר להכניס להופעות.
אחרי או במקום ההופעה כנסו לאחד מהברים ומועדונים:
The Back Room – הכניסה היא כביכול מהחנות Toy Company, אבל אין לבר בפנים שום קשר לחנות משחקים, Garfunkel's – הכניסה מדלת סודית למטה, Bar Goto, Hotel Chantelle, בר עם אוכל, אבל מומלץ כבר – The Late Late (בקומה התחתונה), The DL, Mr. Purple – שני האחרונים מושלמים.
וכמה מועדונים עם מוזיקה חיה מומלצים בשכונה:
Rockwood Music Hall, Pianos, The Bowery Ballroom, The Back Room (ראו פרטים בברים ומועדונים).
אז יאללה – תעשו חיים!


לפרטים נוספים על השכונה >>>